Jdi na obsah Jdi na menu

Okrskové kolo v požárním sportu - Uhelná 2008

15. 6. 2008

V sobotu dne 10.5.2008 jsme se účastnili okrskového kola v požárním sportu, které se konalo na hřišti v Uhelné. Na soutěž přijely všechny družstva okrsku ( SDH Bílá Voda, Bílý Potok, Javorník, Uhelná a Vlčice ), počasí nám přálo, takže nebyl problém v podávání kvalitních výkonů.

První disciplína, kterou jsme začali byla štafeta 4x100 metrů, ve které jsme v prvním kole utrpěli neplatný pokus. Abychom mohli pokračovat v soutěži, narychlo jsme postavli druhou čtyřku a ta nakonec byla na posledním místě.

Druhou disciplínou byl běh na 100 metrů s překážkami, kde náš běžec Adam Vávra utrpěl první místo :-)

Třetí disciplínou byl požární útok, kde jsme byli bohužel první. Díky nějakému novém bodování disciplín jsme zázračným způsobem byli celkově první, což se nám nelíbilo. Hlavně byli nespokojeni družstva, které měli splněny všechny tři disciplíny a byli na tom hůř než družstva, které měli např. v požárním útoku neplatný pokus.

Na ten popud jsme se domluvili a už zde jsme řekli, že se nezúčastníme prvního kola (okresu), které vlastně není povinné. Taková malá forma protestu s nesouhlasem s nynější formou hodnecení jednotlivých disciplín, které jsou hodnoceny stejně už někdy z předminulého století a najednou se muselo změnit.

Okrskového kola se účastnilo i naše družstvo seniorů, které si nevedlo nejhůř. Ukázalo velmi pěkné pokusy ve všech disciplínách, za které by se nemuseli stydět mladší členové soutěžních družstev mužů. Za to jim patří náš obdiv.